ФУТБОЛЬНА АКАДЕМІЯ
ПРИКАРПАТТЯ

Правила академії

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ вихованців «Футбольної академії Прикарпаття»

І. Загальні положення
Правила розроблені згідно ст. 38, 39, 50, 51, 52, 56, 59 Закону України «Про освіту» та Статуту академії.
Правила для учнів – футболістів «Футбольної академії Прикарпаття» (в подальшому – ФАП) встановлюють норми поведінки учнів – футболістів в закладі проживання та на території, де відбуваються тренування та ігри .
Ціль правил – створення в ФАП нормальної робочої обстановки, безпечних умов, що сприяють успішному навчанню кожного учня, безпечних умов перебування всіх учасників тренувального процесу, виховання поваги до особистості та її правам, розвиток культури поведінки та навичок спілкування.
Дисципліна в ФАП ґрунтується та підтримується на основі поваги до людської гідності учнів – футболістів, їх батьків та тренерів.

ІІ. Загальні правила поведінки.
Учні – футболісти повинні приходити на тренування за 15-20 хвилин до початку, в чистій та охайній тренувальній формі (якщо це матч – тоді в чистій та охайній ігровій екіпіровці), з акуратною зачіскою, перевдягаються у змінне взуття, залишають його та верхній одяг в роздягальні. Беруть інвентар та заходять на футбольне поле.

УЧНЯМ – ФУТБОЛІСТАМ ЗАБОРОНЕНО:
• приносити на тренування, матчі чи виїзні матчі з будь-якою метою та використовувати будь-яким способом зброю, вибухові, вибухонебезпечні або вогненебезпечні речовини, спиртні напої, наркотики, одурманюючі і токсичні речовини і отрути, а також предмети саморобного виготовлення, які можуть представляти небезпеку для здоров’я та життя оточуючих;
• вживати алкоголь, наркотичні засоби та зокрема палити;
• під час знаходження на тренуванні в м.Івано-Франківську чи під час виїзду в інше місто на гру вчиняти дії, небезпечні для життя та здоров’я самого себе та оточуючих;
• запрошувати на тренування сторонніх осіб;
• покидати тренування чи гру без дозволу тренера;
• бігати по сходах;
• наражати на небезпеку своє життя та оточуючих;
• штовхати один одного, кидатися будь-яким предметами; застосувати фізичну силу;
• вживати лайливу лексику, непристойні жести, шуміти та заважати проведення тренувального процесу;
• Розповсюджувати в соціальних мережах пропагування культу насильства і жорстокості, розповсюдження непристойної інформації, що зневажає людську гідність і завдає моральної шкоди іншим.

В разі пропуску занять учень – футболіст повинен заздалегідь повідомити тренера про відсутність на тренуванні чи грі, відобразивши це в програмі ProTrainUp, а також повідомити про причину відсутності.
Пропуск занять без поважних причин не допускається.
За три пропуски без поважних причин учень – футболіст може бути відрахований з групи.
Учні – футболісти ФАП виявляють повагу до старших та турбуються про молодших.

УЧНІ - ФУТБОЛІСТИ ФАП ЗОБОВ’ЯЗАНІ:
• берегти навчальне та тренувальне обладнання ФАП; в разі псування або поломки з вини того, хто тренується, відновити або відремонтувати за свій рахунок або відшкодувати збиток (вартість);
• першими вітатися з дорослими, виховувати в собі та показувати приклади культури поведінки іншим. «Будьте ласкаві, будь ласка, дякую, вибачте» являються добрими помічниками у взаєминах між учнями – футболістами та дорослими;
• дотримуватися і виконувати правила та норми охорони праці, правила дорожнього руху, протипожежного захисту та електробезпеки, правила поведінки в спортивному залі та на футбольному полі;
• вжити всіх заходів для порятунку потерпілого в надзвичайних обставинах та надати йому першу допомогу;
• берегти символіку клубу, що є головною цінністю для вихованця, символом єдності та відданості;
• поза ФАП учні – футболісти повинні вести себе так, щоб не заплямувати репутацію ФАП та бути гідним звання футболіста «Футбольної академії Прикарпаття».

ІІІ. Поведінка ДО початку та ПІСЛЯ тренувань/матчів.

З дозволу тренера учні – футболісти заходять на футбольне поле/спортивний зал/басейн та готують все необхідне для проведення тренування.
Перед тренуванням, кожен учень – футболіст повинен за 24 години до тренування зробити запис у програмі ProTrainUp щодо присутності на тренуванні.
Після занять учні – футболісти прибирають інвентар та направляються до роздягальні організовано, в супроводі тренера.

ІV. Поведінка на тренуванні.
Кожний тренер на своєму занятті може визначати та контролювати правила поведінки учнів – футболістів з метою ефективності своїх занять, дотримання правил техніки безпеки.
Під час занять не можна відволікатися самому та відволікати інших сторонніми розмовами або діями. Тренувальний час повинен використовуватись учнями – футболістів тільки для учбових цілей: уважно слухати пояснення тренера, виконувати усі його завдання, наполегливо і творчо опановувати знання, допомагати тренеру в організації тренувального процесу, прагнути діяти, досягати успіху за рахунок власної праці та розуму.

Якщо учень – футболіст хоче відповісти на питання тренера, задати питання тренеру або звернутися до тренера або учня – футболіста, або необхідно вийти із футбольного поля чи спортивної зали, то учень – футболіст повинен підняти руку та отримати дозвіл тренера.
Після закінчення заняття вихованці покидають футбольне поле/спортивний зал, зберігаючи при цьому спокій.
Після заняття вихованець повинен прийняти душ, переодягнутись в чистий та сухий одяг, виконати всі заходи щодо дотримання норм власної гігієни та запобіганню зараження та розповсюдження распіраторної хвороби COVID-19 та покинути місце тренування і безпечним маршрутом дістатись дому. Змінення маршруту або прямування в гості, до друзів і т.п. після тренувань в ФАП – тільки з дозволу батьків!

V. Вихованцям ФАП, що проживають в гуртожитку забороняється:
- вживати та реалізовувати та зберігати в гуртожитку алкогольні напої, токсичні та наркотичні речовини, перебувати в гуртожитку у стані алкогольного, токсичного або наркотичного сп’яніння;
- куріння будь-яких наркотичних речовин;
- зберігати та користуватися вибухонебезпечними та хімічно-агресивними речовинами в кімнатах;
- зберігати, використовувати додаткове електричне обладнання і пристрої електроспоживання, які не передбачені проектно-розрахунковими нормами (електрочайник, електрообігрівач, кип’ятильник, мікрохвильова піч, подовжувач без запобіжника);
- самовільно переселятися із однієї кімнати в іншу;
- переробляти та переносити інвентар і меблі із однієї кімнати до іншої без згоди адміністрації гуртожитку;
- створювати шум, а також вмикати телевізійну, комп'ютерну та аудіоапаратуру на гучність, що перевищує звукоізоляційність кімнати;
- проводити масові заходи в гуртожитку без дозволу;
- утримувати в кімнатах домашніх тварин;
- порушувати перепускний режим у гуртожитку, залишати сторонніх осіб на ночівлю (за винятком випадків залишення на ночівлю близьких родичів за дозволом директора );
- порушувати тишу з 20:00 до 07:00 години;
- здійснювання дій, що можуть призвести до фізичної та матеріальної шкоди мешканцям та працівникам гуртожитку;
- вчиняти інші дії, які суперечать чинному законодавству України.При поселенні до кімнати особа, що поселяється, повинна протягом 7 (семи) днів з’ясувати всі наявні недоліки в кімнаті. При виселенні з кімнати особа зобов’язана ліквідувати всі недоліки, що виникли з її вини протягом періоду проживання.

1. Кожна особа, що проживає в гуртожитку підпорядковується правилам внутрішнього розпорядку старшого вихователя. На спеціально відведеному місці в кімнаті (блоці) вивішується графік чергування, затверджений завідувачем гуртожитку.
2. Майно для індивідуального користування, а також предмети загального користування видаються мешканцям гуртожитку згідно з особовою карткою мешканця під особистий підпис (або підпис батьків).
3.Мешканцям гуртожитку видаються перепустки встановленого зразка на право входу в гуртожиток. Наявність перепустки є обов’язковою при вході в гуртожиток.
4. Вхід до гуртожитку дозволяється:
• мешканцям гуртожитку, за наявності перепустки, забезпечується безперешкодний доступ на вхід до 21:00 та вихід з нього;
• відвідувачам з 8-00 до 22-00. При вході до гуртожитку відвідувач пред’являє черговому документ, який посвідчує особу і реєструється в книзі відвідувачів.
• близьким родичам осіб, які проживають у гуртожитку (чоловіку/дружині, батькам, рідним сестрам/братам, бабусям, дідусям) з 08-00 до 22-00 години після пред’явлення документів, які посвідчують особу.
5. Відповідальність за своєчасний вихід з гуртожитку відвідувачів і дотримання ними Правил внутрішнього розпорядку покладається на вихованців ФАП, які їх запросили.
6. З 21-00 до 7-00 години вихованці, які знаходяться у гуртожитку повинні дотримуватись тиші.
7. У коридорах і місцях загального користування в нічний час залишається чергове освітлення.
8. Порядок користування гуртожитком вихованців під час канікул визначається тренером та виконавчим директором ФАП .