ФУТБОЛЬНА АКАДЕМІЯ
ПРИКАРПАТТЯ

U-17: підсумки першої половини сезону 2022/2023

Ми продовжуємо підсумовувати виступи “зелено-жовтих” у першій половині сезону 2022/2023. У минулому році гравці ФА Прикарпаття U-17 вперше за історію Академії були заявлені у чемпіонаті Івано-Франківського району, де вони провели 8 матчів. Здобули 3 перемоги та зазнали 5 поразок.

Яким видався футбольний 2022ий нам розкаже наставник гравців ФА Прикарпаття U-17 Богдан Шпирка. Інтерв’ю з тренером читайте далі.

1. Розпочнемо із того, що зараз найбільше усіх болить. Футбол в умовах війни. Який він?

До початку війни з вихованцями ми працювали півтора року. Хлопці за цей час вже піднялись на певний рівень. Встигли пограти у Вищій Лізі ДЮФЛУ і після першого кола були в лідерах. Та за цих 11 місяців війни змінилось все. На жаль, після 24 лютого, коли розпочалось повномасштабне вторгнення багато дітей покинули нашу країну. Батьки 13 юнаків з 18 прийняли рішення їхати за кордон. Та попри все тренування відбувались. Часто їх доводилось призупиняти чи переносити через сигнал повітряної тривоги. Та і змагального процесу, як такого, не було. В основному це товариські ігри і матчі рівня чемпіонатів області та району. Загалом рівень футболу змінився, не на краще.

 

2. Всередині вересня розпочався чемпіонат Івано-Франківського району група (D). Якою була підготовка?

Через те, що багато вихованців виїхали за кордон ми розпочали створювати команду майже заново. Оголосили відбір у серпні, бо знали, що заявимось у чемпіонат Івано-Франківського району. Надавали перевагу місцевим гравцям, але сформувати з них склад не вдалось. Тому до змагального процесу залучили 5 хлопців, які вимушено покинули свої рідні домівки. У результаті, про повноцінну підготовку сказати важко. Дехто з юнаків приїхав за 2-3 дні перед стартом чемпіонату.

 

3. У першому матчі чемпіонату суперником “зелено-жовтих” стали гравці ФК «Крихівці». І одразу поразка . Чи вплинув цей результати на наступні ігри?

Першу гру провели на виїзді. Програли 3:0. Звичайно наголошувалось, що це боротьба із дорослими командами, що суперники фізично та психологічно більш розвинені. Хоча й розпочали з поразки та уже в наступних іграх ми змогли відвоювати свої очки. Хлопці робили помилки, але і створювали багато хороших моментів.

 

4. Чи стало викликом для ваших вихованців виборювати першість серед дорослих команд ?

Цей чемпіонат справді став справжнім викликом для моїх вихованців. Та попри все їм було цікаво. Кожну гру ми звичайно ж обговорювали. Через вік, поки що, не всі мої вихованці стійкі, щоб боротись з дорослими футболістами. Хоча й тренування кожен день, проте через вік фізично десь поступались. Але є і вихованці, які боролись на рівні з дорослими. Хлопці все розуміють, вони старались.

 

5. Першу половину чемпіонату завершили на 6 місці . Яке завдання ставите перед хлопцями на наступне коло?

Головне не результат, а здобуті навички під час матчів. Хоча й ми ставили перед хлопцями завдання перемагати у кожному матчі та все ж для них це було більше як навчання. З 4 туру доводилось боротись із сильними суперниками. Ми створювали багато моментів в атаці, але реалізація підводила. Попри все, я як тренер задоволений багатьма діями своїх вихованців на полі. Попереду є над чим працювати – і ми будемо працювати. Наразі, уже розпочали підготовку до другої половини чемпіонату. І в усіх іграх будемо старатись грати на перемогу, щоб хлопці отримували задоволення від ігор.

 

6. Заключний матч першого кола провели у листопаді. Після – продовжили участь у Зимовому Кубку ДЮФЛУ разом із віковою категорією U-19. Яким був рівень суперників?

Почали грати після чемпіонатів. Більше до цих ігор залучались гравці ФА Прикарпаття U-19, але мої хлопці також були залучені. Щодо рівня суперників, то команди були досить хорошими. Впродовж змагань робили різні ротації, пробували гравців на інших позиціях, грали за незвичними схемами. Мали велике бажання вийти з групи (виходили 2 перші команди) та не все виходило, що планували. Через навантаження у хлопців накопичилась втома і пішов спад. Однак, ми відіграли і побачили над чим працювати.

 

7. Усі ігри відбувались без вболівальників. Як мотивували хлопців?

Хлопці все розуміють, що через війну в країні усі матчі проводяться без вболівальників. Добре, що хоч взагалі маємо змогу грати. Перехід з юнацького футболу у дорослий дається важко і не всім вдається. Тому юнаки старались налаштовуватись на ігри. У них горіли очі і додаткової мотивації не потрібно було.

 

8. Часто у післяматчевих коментарях згадували про не зовсім об‘єктивне суддівство. Що можете їм порадити/побажати?

Впливу на те, яка бригада арбітрів судитиме той чи інший матч у нас не було. Частіше нам давали професійних арбітрів. Тоді по грі все було добре і хлопці мали змогу демонструвати цікаву гру. Проте, результат деяких поєдинків напряму залежав від суддів. У декільком матчах на бригади арбітрів мали вплив кошти. Я цього не бачив, щоб точно стверджувати, але такі моменти були, де явно суперникам допомагали. Мабуть і є проблема нестачі професійних суддів. Як буде у наступному колі чемпіонату побачимо. Сподіваюсь, що все зміниться на краще.

 

9. Нещодавно ваші вихованці повернулись з перегляду у польському місті Хойніце. Як хлопці проявили себе чи ділились враженнями з тренером?

На перегляд до Польщі поїхали двоє моїх вихованців – Денис Щурко і Владислав Костишин. У них там було 2 тренування і контрольний матч. З того, що мені відомо – хлопці проявили себе досить добре і показали з кращої сторони. І я цим задоволений. Але що буде далі – питання часу. Хай посилено працюють і тоді буде розвиток. Попереду в них, я впевнений, буде ще багато пропозицій. Головне робота над собою. Маленький крок – це до нас у U-19, далі можна в Польщу, або ж у інші команди, для прикладу “Прикарпаття”.

 

10. Нещодавно відбувся відбір до вашої вікової категорії. Кого зараз шукаєте і чи будуть якісь ротації?

Більшість тих, хто приїхав до нас після повномасштабного вторгнення повернулись додому. Тому ми зараз у пошуку гравців. Ставка на місцевих – з міста чи області, але й розглядатимемо талановитих юнаків з інших регіонів. Нам точно зараз потрібні центральний захисник та воротар. Це ті позиції, на які ми насамперед будемо звертати увагу. При цьому, потрапити до нас можна не лише через відбір. За час підготовки до чемпіонату будемо раді бачити на тренуваннях здібних гравців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *